اقتصاد مقاومتی زمینه مشارکت بخش خصوصی در کشور را هموار می‌کند

دانشجویان DBA

اطلاعات سایت
مقاله: 634
اعضای حقیقی - پیوسته: 3273
اعضای حقیقی - وابسته: 3115
اعضای حقوقی - دانشگاه‌ها: 52
اعضای حقوقی - موسسات: 238
اعضای حقوقی - شرکت ها: 90
اعضای دانشجویی: 8750

اقتصاد مقاومتی زمینه مشارکت بخش خصوصی در کشور را هموار می‌کند

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی بر لزوم توجه اساسی به بخش خصوصی و ایجاد کانال‌های گفت‌وگو میان بخشهای دولتی و خصوصی و تعاونی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، بهروز علیشیری در اولین همایش فرصتهای سرمایه‌گذاری استان البرز با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و رییس جمهوری در خصوص اقتصاد مقاومتی و نسبت آن با توسعه فرهنگی، برضرورت توجه اساسی به بخش خصوصی تاکید کرد. بر همین اساس اتاق گفت‌وگو میان بخش دولتی و بخشهای خصوصی از 6 سال پیش تاکنون در سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران تشکیل شده و همچنین برپایه ماده 6 سیاستهای اصل 44 در تمامی استانهای کشور ستادهای سرمایه گذاری تاسیس شده که در واقع به مثابه یک پنجره واحد عمل می کند.

وی به ظرفیت و فرصت های سرمایه گذاری مطلوب استان البرز نیز اشاره کرد و گفت: توجه به مزیت نسبی هر کدام از استانها می تواند موجبات تحول در آن استان را فراهم آورد که در این خصوص استان البرز دارای توان بسیار مناسب برای جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی به‌ ویژه در زمینه های صنایع الکترونیک، خودرو، مواد غذایی و گردشگری است.

رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران بر جنگ مشوق ها در دنیا اشاره کرد و توضیح داد: کشورهای دیگر برای جذب سرمایه گذاران خارج به ویژه در مناطق محروم خود و یا برخی صنایع ویژه و راهبردی و با هدف انتقال سرمایه و دانش فنی از تمامی ابزارهای تشویق خود بویژه اعطاء وام های بلاعوض و.. استقاده می کنند.

علیشیری با بیان اینکه در چارچوب ماده 7 اصل 44 قانون اساسی 2یا 3 نهاد ایجاد شده که در اختیار استانها قرار دارد،گفت: نهاد اول ستاد سرمایه گذاری استانها و دیگری هیات مقررات زدایی است که وظیفه اصلی ستادهای سرمایه گذاری در استانها رسیدگی به شکایات سرمایه گذاران است. در این خصوص چنانچه سرمایه گذار اعم از داخلی و یا خارجی در یکی از دستگاههای دولتی با مشکل مواجه شود میتواند شکایت خود را به نهاد رسیدگی استان مطرح کند و این نهاد موظف است ظرف 10 روز به شکایت مطروحه پاسخ لازم را ارایه و در غیر اینصورت استاندار هر استان موظف است ظرف 15 روز به شکایت پیش آمده رسیدگی کند.

علیشیری درپایان ضمن اعلام آمادگی وزارت امور اقتصادی و دارای برای همکاری و کمک به تمامی استانهای کشور بویژه در ایجاد ارتباطات لازم برای گفت‌وگوی دولت و بخشهای خصوصی اعم از داخلی و خارجی، اظهار کرد: در استان البرز پروژه های نیمه تمام بسیاری وجود دارد که از قابلیت جذب سرمایه گذاری خارجی بالایی برخوردار است که بخش خصوصی باید وارد این عرصه شود.

 

تصویر: