دوره DBA

دانشجویان DBA

پیام خطا

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /home/iranianaacom/public_html/includes/file.phar.inc).

دوره DBA

دکترای مدیریت راهبردی کسب و کار (DBA)

دنیای  کسب و کار  درمعرض تغییرات سریع قرار دارد. حسابداران   به منظور سازگاری ثمربخش و رقابت پذیری در بازار مالی و کسب و کار  می بایست علاوه بر تجارب مدیریتی،به دانش کاربردی و مهارتی در حوزه مالی و حسابداری   نیز مجهز گردند. آماده نمودن حسابدارانی  با انگیزه و جویای موفقیت درسمت های مدیریتی ارشد از اهداف دوره  DBA  میباشد.

DBA مخفف (Doctor Of Business Administration) است  و انجمن حسابداری ایران مفتخر است که برای اولین بار در ایران دوره DBA   با گرایش حسابداری را برگزار می نماید . این دوره که با همکاری مشهورترین و به نام ترین اساتید مالی و مدیریتی از سال 1390 آغاز گردیده است هم اکنون با ثبت نام  2 دوره پیشتاز برگزاری این دوره عالی می باشد .

دروس و ماژول های در نظر گرفته شده در این دوره بر اساس آخرین دروس و تحقیقات آموزشی  علوم مدیریتی در دنیا می باشد .

 

تفاوت PhD و DBA

دکترای مدیریت (PhD in Management) به خلق تئوری های جدید می پردازد درحالیکه دوره DBA به شیوه های کاربرد آن تئوری ها در رفع مشکلات سازمانی و همچنین به هر چه حرفه ای تر شدن فرد در کسب و کار خود توجه دارد.دانشپذیران دوره دکترای مدیریت راهبردی کسب و کار (DBA) دارای پیشینه های اجرایی و تجارب مدیریتی مختلف هستند.ایجاد و گسترش شبکه ارتباطی دانشپذیران،یکی دیگر از مزیت های این دوره می باشد.این دوره بگونه ای طراحی شده است که بوسیله آن، دانش و مهارت مدیریتی دانشپذیران به طور چشمگیری توسعه یافته و آنها را قادر می سازد تا نقش های کلیدی رهبری را درزمینه های کاری خود بر عهده گیرند.

انجمن حسابداری ایران افتخار دارد که بستر ارتباطی  مناسب برای دانشجویان دوره DBA  در پایگاه اطلاع رسانی فراهم آورده است .

 
موارد ذیل در دوره DBA به دانشپذیران ارائه می گردد

  - درک ساختارهای مفهومی دانش و رویکردهای عملی در حوزه های مدیریت و کسب و کار

  -  آشنایی کامل باادبیات ، تئوری ها ، روش ها و مسائل موجود در  حوزه های کاربردی مالی و حسابداری

  -  مهارت در روش های تحقیق کاربردی از جمله تحقیقات مقالاتی،طراحی تحقیقات میدانی و ...

 -  آموزش شیوه های تفکر بحرانی در سطح پیشرفته و مهارت های ادراکی و تحلیلی

  - کسب مهارتهای تصمیم گیری در سطوح پیشرفته، دانش عمیق در زمینه مطالعات نظری و کاربردی

 
 

نوشته دانشجویان دوره DBA

 

 

" بسیار خرسندم که در سایه عنایت الهی در دوره DBA  شرکت کرده و امید که با برگزاری این دوره ها راه رشد و توسعه پایدار کشور بیش از پیش هموار گردد "

علیرضا ذاکر الحسینی

 

 

 

 

DBA  " دوره افزایش مهارت به کارگیری آخرین تئوری و دانش در دنیای واقعی پر چالش تجارت امروزین و تمرین تکنیک  های مدیریت برای خلق ارزش ذینفعان سازمان ها "

علی صحرایی

 

 

 

 

" بی تردید برگزاری دوره DBA  توسط مدیران محترم انجمن حسابداری ایران گام بسیار بلند و دور اندیشی مناسبی است که با همت بلند و برنامه ریزی لازم در جهت رشد و تعالی متخصصین این مرز و بوم در راستای خدمت بیشتر و بهتر در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را رقم خواهد زد "

سعید ساقیان

 

 

 

 

" سمت و سوی مباحث نظری و حرفه ای مطرح شده در کلاس ها نشان می دهد با توجه به تجارب ، سطح دانش و علاقه دانشجویان ، انگیزه لازم برای طرح مباحث عمیق تر توسط اساتید و همت انجمن حسابداری ایران برای برنامه ریزی به منظور ارتقاء بیشتر سطح علمی کلاس ها فراهم است "

حجت قاسمی صیقلسرائی

 

 

 

 

" با شرکت در کلاسهای دوره DBA  احساس جوانی و شادابی که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد داشتم دوباره به من بازگشته است . بالا بودن سطح علمی اساتید و دانشجویان شرکت کننده در کلاس باعث خوشحالی و غرور است "

مجید بنی فاطمی